logo

Úvodní stránkaSlužbySkupinové zdravotní cvičení

SKUPINOVÉ CVIČENÍ

Všechny typy lekcí skupinového cvičení probíhají od září do června formou pololetních kurzů v aerobikovém sále OK Gym Dubina. Kurzy vede registrovaná fyzioterapeutka a výživová poradkyně Mgr. Monika Kolmanová (Hladěnová),  fyzioterapeutka Gabriela Mejsnarová, DiS. a výživová poradkyně a osobní trenérka Petra Pražanová. Cvičení probíhá vždy v uzavřené skupině maximálně 16 osob, což umožňuje korekci případných chyb a postupné zvládání náročnějších cviků. Z důvodu omezené kapacity je tedy nutné včasné přihlášení. Všichni účastníci kurzů mají možnost výměny jednotlivých lekcí v případě, že nemohou na svou lekci přijít. Každý účastník má navíc možnost využít v případě potřeby přednostního objednání na komplexní péči fyzioterapeuta a masáže.

 

  

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ/KONDIČNĚ-ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ (ZDRAV)

Využívá především kombinace cviků sloužících k protažení zkrácených a posílení oslabených svalů. Společně se stabilizačními cviky kladně ovlivňuje držení těla a pomáhá předcházet bolestem zad a velkých kloubů. Kromě samotného cvičení na cvičebních podložkách jsou také využívány velké gymnastické míče a malé overbally. Všechny pomůcky jsou na místě k zapůjčení. Cvičení probíhá 1krát týdně 60min dle rozpisu.

SPIRÁLNÍ STABILIZACE SM-SYSTEM (SMS)

Jedná se o variantu zdravotního cvičení vhodnou pro pokročilejší zájemce využívající odporu speciálního pružného lana. Většina cviků je prováděna ve stoji. Prostřednictvím tahu horními nebo dolními končetinami dochází k aktivaci svalových řetězců podílejících se na napřímení páteře, odlehčení tlaku na meziobratlové ploténky, zlepšení držení těla a následnému snížení bolestivosti zad a velkých kloubů. Kromě zdravotních benefitů pomáhá toto cvičení také k formování postavy, především v oblasti pasu. Cvičení probíhá 1krát týdně 60min dle rozpisu.

SM-SYSTEM + ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ (SMS+ZDRAV)

Je kombinací cvičení s pružnými lany SM Systém a cvičení na míčích. V první části lekce je využíván pozitivní vliv na držení těla při cvičení s pružným lanem SM Systém, druhá polovina je pak zaměřena na úpravu svalových dysbalancí klasickým zdravotním cvičením. Cvičení probíhá 1x týdně 60min dle rozpisu.

KONDIČNÍ CVIČENÍ (KONDICE)

Využívá prvky klasického zdravotního cvičení ve spojení s náročnějšími posilovacími a stabilizačními cviky s cílem zvýšit fyzickou kondici, vytrvalost, svalovou sílu, zlepšit držení těla, upravit svalové dysbalance a kompenzovat pracovní či sportovní přetížení. Při cvičení formou kruhových tréninků využíváme také velké míče, overbally, nestabilní plochy, závěsné systémy TRX, činky či posilovací gumy. Vhodné pro pokročilé a fyzicky zdatné cvičence bez aktuálních bolestí zad. Cvičení probíhá 1krát týdně 60min dle rozpisu.

KURZ REDUKCE HMOTNOSTI (REDUKCE)

Je určen pro všechny, u kterých jsou bolesti zad a velkých kloubů způsobeny především nadváhou. Základem je jízda na stacionárních kolech při tepové frekvenci odpovídající zóně pro spalování tuků v kombinaci s posilovacím cvičením. Dále jsou využívány cviky z klasického zdravotního cvičení pro úpravu svalových dysbalancí a uvolnění těla. Součástí kurzu je podrobný stravovací plán, postupné seznamování se správným výběrem a úpravou jednotlivých potravin, prohlubování znalostí a pravidelná kontrola výsledků hubnutí měřením na přístroji In Body 230. Lekce probíhají 1krát týdně 60min dle rozpisu.

Na těchto fotografiích vidíte jednu z našich účastnic skupinového kurzu redukce hmotnosti, které se povedla velká proměna během několika měsíců. Celý příběh si můžete přečíst ZDE.

NOVINKY

1.9
2021

NOVÝ ROČNÍK SKUPINOVÝCH LEKCÍ

VÁŽENÍ KLIENTI, OD ZÁŘÍ ZAČÍNÁ NOVÝ ROČNÍK SKUPINOVÝCH LEKCÍ. V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS, PROSÍM, KONTAKTUJTE.

Další info
14.4
2021

OD 19. DUBNA 2021 MÁME OTEVŘENO

Milí klienti, s potěšením vám oznamujeme, že od pondělí 19. dubna 2021 opět zahajujeme svoji činnost, tentokráte již jako nestátní zdravotnické zařízení (NZZ) v oboru fyzioterapie. Těšíme se na setkání s vámi.

Další info

Archiv novinek

KONTAKTUJTE NÁS

Odeslat