logo

Úvodní stránkaSlužbyKomplexní péče fyzioterapeuta

KOMPLEXNÍ PÉČE FYZIOTERAPEUTA

V našem centru FYZIOFITNESS nabízíme následující služby:

 • komplexní péči fyzioterapeuta
 • analýza tělesného složení přístrojem IN BODY 230
 • instruktáž ergonomie pracovního prostředí
 • kinesiotaping
 • instruktáž SM SYSTEM
 • baňkování
 • lymfatické masáže (ruční a přístrojové)
 • masáže (klasické, relaxační, sportovní aj.)
 • sedativní akupresurní masáž hlavy
 • masáže proti celulitidě
 • prodej rehabilitačních pomůcek (overball, lano SM Systém aj.)

Nabízíme služby vysokoškolsky vzdělaných fyzioterapeutů, kratší objednací doby, delší čas procedury (60min), individuální přístup a příjemné prostředí v našem centru. Nejsme smluvními partnery zdravotních pojišťoven. Veškeré služby probíhají za přímou úhradu (akceptujeme pouze platbu v hotovosti, popřípadě lze uplatnit firemní a zaměstnanecké benefity, FKSP, bonus program, poukázky Edenred typu Ticket Multi, Ticket Sport&Kultura a Ticket Compliments) a Sodexo RelaxPass a ePass.

 

PROVOZOVNA FYZIOFITNESS Lidmily Malé 620, Pardubice - Dubina

 

 

KOMPLEXNÍ PÉČE FYZIOTERAPEUTA

V rámci komplexní péče kombinujeme postupy dle stavu klienta, jeho přání a našeho uvážení. První návštěva vždy začíná rozhovorem (anamnézou), po kterém následuje komplexní zhodnocení pohybového aparátu, na základě kterého je stanoven další postup. V průběhu je klientovi vysvětlena příčina obtíží, doporučena opatření pro prevenci opakování těchto obtíží a to včetně instruktáže domácího cvičení.

INSTRUKTÁŽ ERGONOMIE PRACOVNÍHO PROSTŘEDÍ

V rámci instruktáže ergonomie pracovního prostředí Vám poradíme s úpravou pracovní plochy, správným držením těla, využitím vhodných pomůcek a kompenzačních cvičení, bez kterých je jakákoliv terapie či masáž bez dlouhodobého efektu. Právě v souvislosti s nevhodným zatěžováním pohybového aparátu v průběhu pracovní doby trpí řada lidí bolestmi zad. Tato instruktáž není určena pouze lidem s bolestmi zad, ale také jako prevence vzniku těchto bolestí nebo vadného držení těla u dětí.

SPIRÁLNÍ STABILIZACE (SM-SYSTÉM)

Jedná se o originální metodu cvičení s pružným lanem MUDr. Richarda Smíška využívanou k léčení poruch páteře, ale hlavně k jejich předcházení dostatečnou regenerací. SM-SYSTÉM je výběr cviků, které aktivují svalové spirální řetězce vytvářejících svalový korzet. Tyto řetězce vytváří v těle sílu vzhůru, napřimují páteř, odlehčují tlak na meziobratlové ploténky a klouby a tím umožňují jejich výživu, regeneraci i léčbu. Možnost zakoupení lana na cvičení za 550Kč.

KINEZIOTAPING

Kineziotaping (neboli kinezio tejpy) jsou sportovní elastické pásky pomáhající odbourávat bolest ve svalech a kloubech. Zlepšují funkci svalů, kloubů a šlach. Mají blahodárný vliv na hojení. Dříve byly kineziotejpy využívány v oblasti sportu, dnes se s úspěchem rozšířily mezi běžnou populaci při léčbě bolestivých stavů pohybového aparátu. Kineziotejpy se lepí na několik dnů až jeden týden, poté se obnovují až do úplného odeznění problému. Při léčbě s využitím kinesiotapingu dosahujeme vynikajících výsledků a v současné době máme výborné zkušenosti při řešení těchto obtíží: artrózy kyčelního kloubu, poškození vazů či menisků kolenního kloubu, tenisový loket, svalová přetížení a poranění, pooperační bolesti ramenního kloubu, bolesti lýtka a Achillovy šlachy, bolesti páteře aj

LYMFATICKÁ MASÁŽ

Při poruchách lymfatického systému dochází ke zduření mízních uzlin, snížení obranyschopnosti organismu, zadržování vody v těle, vzniku celulitidy a zhoršení fyzické i dušení kondice. Lymfatická masáž aktivuje mízní (lymfatický) systém.

Každá lymfatická masáž začíná ručním ošetřením regionálních mízních uzlin a dále následuje buď samostatná ruční nebo kombinovaná ruční a přístrojová, popřípadě samostatná přístrojová lymfatická masáž. Ruční lymfatická masáž využívá jemné techniky pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů. Pracujeme s přístrojem Lymfoven. Dle možností klienta doporučujeme léčebnou kůru s frekvencí 1-2x týdně po dobu 3-4 týdnů. Dále pak dle stavu klienta "udržovací" procedury cca 1x za 3 týdny. V případě současného výskytu celulitidy je vhodné lymfatickou masáž kombinovat s masáží proti celulitidě (viz níže).

Výbornou relaxací je pak ruční lymfatická masáž krku a hlavy, při níž kromě příjemného odpočinku dochází také k rozjasnění a liftingu pleti obličeje, který je vidět již po prvním ošetření.

UPOZORNĚNÍ: Prosíme klienty, aby si ve vlastním zájmu z hygienických důvodů nosili na přístrojovou lymfatickou masáž (Lymfoven) čisté bílé ponožky a elasťáky či tepláky (možnost zakoupení jednorázových kalhot za 30Kč). Děkujeme.

MASÁŽ PROTI CELULITIDĚ A OZONOVÝ ZÁBAL

Masáž proti celulitidě a formování postavy je jednou z nejžádanějších odborných masáží. Kombinuje speciální ruční tlakovou masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty a ozónem se uvolní tukové buňky, zlepší se podkožní metabolismus, krevní oběh a zrychlí se odtok toxických látek z těla. Tento postup má výborné výsledky nejen v samotném vyhlazení celulitidy, ale také ve formování postavy, ve zlepšení kvality pokožky, v povzbuzení lymfatického systému a v odstranění únavy nohou. Účinek této masáže se ještě zvýší v kombinaci s ruční a přístrojovou lymfatickou masáží. Dle rozsahu a stupně celulitidy doporučujeme absolvovat 3-4 týdny trvající kúru při frekvenci procedur 2-3krát týdně.

SEDATIVNÍ AKUPRESURNÍ MASÁŽ HLAVY

Sedativní akupresurní masáž obličeje a vlasové části hlavy je jemná uvolňující masáž s uklidňujícím efektem a současným využitím akupresury. Využívá se jako doplňková alternativní metoda např. při terapii bolestí hlavy různé etiologie, potížích pohybového aparátu a vnitřních orgánů. Tuto masáž ocení především duševně pracující jedinci v rámci relaxace po náročném pracovním dni.

BAŇKOVÁNÍ

Působení baněk neboli baňkování se používá nejen při bolestech pohybového aparátu, ale také ke zmírnění obtíží vnitřních orgánů. Podle tradiční čínské medicíny se účinek baňkování zvyšuje přikládáním baněk na oblasti akupunkturních bodů. Baňky a baňková masáž působí fyzikálně a reflexně. Zároveň je také výrazně ovlivňován metabolismus organismu, neboť v okolí přiložené baňky dochází k rychlejší látkové výměně. Frekvence procedur se řídí požadavky klienta, např. jednou za dva týdny v rámci prevence vzniku obtíží.

PRODEJ REHABILITAČNÍCH POMŮCEK

lano SM Systém  550 Kč
overball 110 Kč
masážní ježek 42 Kč
soft míček 35 Kč

NOVINKY

21.8
2019

NOVÝ REZERVAČNÍ SYSTÉM

Nově jsme spustili rezervační systém (vlevo nahoře tlačítko "objednat se") pro snazší objednávání našich služeb. Vybrané časy a termíny se týkají pouze Mgr. Moniky Kolmanové, pro ostatní nás, prosím, kontaktujte individuálně a dohodneme jiný termín.

Další info
10.7
2019

ZÁPIS NA NOVÉ POLOLETÍ SKUPINOVÝCH LEKCÍ

Právě probíhá zápis na nové pololetí skupinových lekcí od září 2019, v případě zájmu nás kontaktujte. Pozor, došlo ke změnám v rozvrhu, úpravě lekcí a současně v našich řadách přivítáme novou kolegyni, která povede úterní lekce :o)

Další info

Archiv novinek

NOVINKYe-mailem

Uložit nastavení

KONTAKTUJTE NÁS

Odeslat