logo

Úvodní stránkaSlužbyOsobní trenér fitness Pardubice

OSOBNÍ TRENÉR FITNESS

Posilování ve fitness centru se stává velmi oblíbenou pohybovou aktivitou a stále více přibývá návštěvníků, z nichž již jen malá část usiluje o nárůst svalové hmoty a síly. Většina z nich má cíle zdravotní, kondiční a samozřejmě „estetické“, ve smyslu redukce podkožního tuku, nárůstu podílu aktivní tělesné hmoty a „tvarování“ těla. Takový způsob cvičení ve fitness centru má oproti klasickému silovému tréninku řadu odlišností. Hlavním cílem posilování ve fitness centrech je navození a udržení svalové rovnováhy, zatímco klasický silový trénink bez dostatečné kompenzace tuto rovnováhu spíše narušuje. Na následujích fotografiích je uveden typický příklad z praxe. Na fotografii vlevo dochází při nesprávném provedení cviku na triceps k předsunutému držení ramen a přetěžování páteře v důsledku použití nadměrné zátěže a nesprávné techniky cvičení. Na fotografii vpravo je zobrazeno provedení cviku s důrazem na správné držení těla a izolované procvičení tricepsu s využitím kladky jednoruč.

  

 

V kontextu našeho pojetí FYZIOFITNESS se jedná o vzájemné propojení diagnostických a terapeutických postupů využívaných ve fyzioterapii společně s posilováním ve fitness centru prováděném na posilovacích trenažérech a s činkami. Obecným cílem tohoto zdravotně orientovaného posilování je zlepšení držení těla a úprava svalových dysbalancí, které bývají jednou z nejčastějších příčin bolestí zad. Toto cvičení je vhodné nejen pro „zdravé“ jedince s nekulturistickými cíli, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou kondici a „tvarovat“ tělo, ale také pro jedince s funkčními poruchami pohybového aparátu, kteří chtějí zlepšit svůj celkový zdravotní stav. Většina zdravotních obtíží není kontraindikací posilovacího tréninku, musí však být dodrženy určité zásady v souladu s individuálními potřebami daného klienta.

 


Je třeba mít na paměti, že investujete peníze do svého zdraví, proto pečlivě vybírejte osobního trenéra, kterému svěříte svoji tělesnou schránku. V případě, že se rozhodnete využít služeb osobního trenéra, určitě se zeptejte, jaká osvědčení či diplomy pro svou práci získal a zda se dále vzdělává. Zeptejte se ostatních klientů, jak jsou spokojeni s jeho prací i vystupováním a než se pro nějakého trenéra rozhodnete, sledujte ho při práci, jak se chová a jak trénuje.


VSTUPNÍ KONZULTACE U OSOBNÍHO TRENÉRA FITNESS

Konzultace je určena pro vzájemné seznámení s klientem/klientkou. Společně se nezávazně pobavíme o Vaší představě cvičení a cíli, kterého byste rádi dosáhli a pokud se definitivně rozhodnete pro naše služby, doporučíme Vám vhodný cvičební program, prostřednictvím kterého vysněného cíle společně dosáhneme :o) Vstupní konzultace je poskytována ZDARMA. 

V SOUČASNÉ DOBĚ NEPŘIJÍMÁME ŽÁDNÉ NOVÉ KLIENTY. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 ANALÝZA TĚLESNÉHO SLOŽENÍ PŘÍSTROJEM IN BODY 230

Vyšetření tělesného složení je vhodné pro začínající i pokročilé cvičence. Přístroj IN BODY 230 dokáže vyhodnotit podíl a množství svalové a tukové tkáně + vody v jednotlivých částech těla (paže, nohy, břicho zvlášť), dále proporční vyváženost postavy, viscerální (útrobní) tuk, mineralizaci kostí, růstový graf (u dětí), retenci vody a s tím spojené otoky atd. Toto vyšetření Vám umožní pravidelně kontrolovat průběh Vašeho snažení. 

NOVINKY

18.9
2022

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA NA CVIČENÍ OD ZÁŘÍ 2022

Milí klienti, lekce skupinového cvičení mají omezenou kapacitu a v tuto chvíli je volné místo už pouze v pondělí od 9:00h (6míst), ve středu od 9:00h (1místo) a ve čtvrtek od 19:30h (1místo). Ostatní lekce jsou již plně obsazeny. V případě zájmu o cvičení volejte na tel.: 777884665.

Další info
1.7
2022

NOVÝ ROČNÍK SKUPINOVÝCH LEKCÍ

VÁŽENÍ KLIENTI, OD ZÁŘÍ ZAČÍNÁ NOVÝ ROČNÍK SKUPINOVÝCH LEKCÍ. V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS, PROSÍM, KONTAKTUJTE.

Další info

Archiv novinek

KONTAKTUJTE NÁS

Odeslat