logo

Úvodní stránkaSlužbyOsobní trenér fitness Pardubice

SOBNÍ TRENÉR FITNESS

Posilování ve fitness centru se stává velmi oblíbenou pohybovou aktivitou a stále více přibývá návštěvníků, z nichž již jen malá část usiluje o nárůst svalové hmoty a síly. Většina z nich má cíle zdravotní, kondiční a samozřejmě „estetické“, ve smyslu redukce podkožního tuku, nárůstu podílu aktivní tělesné hmoty a „tvarování“ těla. Takový způsob cvičení ve fitness centru má oproti klasickému silovému tréninku řadu odlišností. Hlavním cílem posilování ve fitness centrech je navození a udržení svalové rovnováhy, zatímco klasický silový trénink bez dostatečné kompenzace tuto rovnováhu spíše narušuje. Na následujích fotografiích je uveden typický příklad z praxe. Na fotografii vlevo dochází při nesprávném provedení cviku na triceps k předsunutému držení ramen a přetěžování páteře v důsledku použití nadměrné zátěže a nesprávné techniky cvičení. Na fotografii vpravo je zobrazeno provedení cviku s důrazem na správné držení těla a izolované procvičení tricepsu s využitím kladky jednoruč.

  

 

V kontextu našeho pojetí FYZIOFITNESS se jedná o vzájemné propojení diagnostických a terapeutických postupů využívaných ve fyzioterapii společně s posilováním ve fitness centru prováděném na posilovacích trenažérech a s činkami. Obecným cílem tohoto zdravotně orientovaného posilování je zlepšení držení těla a úprava svalových dysbalancí, které bývají jednou z nejčastějších příčin bolestí zad. Toto cvičení je vhodné nejen pro „zdravé“ jedince s nekulturistickými cíli, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou kondici a „tvarovat“ tělo, ale také pro jedince s funkčními poruchami pohybového aparátu, kteří chtějí zlepšit svůj celkový zdravotní stav. Většina zdravotních obtíží není kontraindikací posilovacího tréninku, musí však být dodrženy určité zásady v souladu s individuálními potřebami daného klienta.

 


Je třeba mít na paměti, že investujete peníze do svého zdraví, proto pečlivě vybírejte osobního trenéra, kterému svěříte svoji tělesnou schránku. V případě, že se rozhodnete využít služeb osobního trenéra, určitě se zeptejte, jaká osvědčení či diplomy pro svou práci získal a zda se dále vzdělává. Zeptejte se ostatních klientů, jak jsou spokojeni s jeho prací i vystupováním a než se pro nějakého trenéra rozhodnete, sledujte ho při práci, jak se chová a jak trénuje.


VSTUPNÍ KONZULTACE U OSOBNÍHO TRENÉRA FITNESS

Konzultace je určena pro vzájemné seznámení s klientem/klientkou. Společně se nezávazně pobavíme o Vaší představě cvičení a cíli, kterého byste rádi dosáhli a pokud se definitivně rozhodnete pro naše služby, doporučíme Vám vhodný cvičební program, prostřednictvím kterého vysněného cíle společně dosáhneme :o) Vstupní konzultace je poskytována ZDARMA. 

ANALÝZA TĚLESNÉHO SLOŽENÍ PŘÍSTROJEM IN BODY 230

Vyšetření tělesného složení je vhodné pro začínající i pokročilé cvičence. Přístroj IN BODY 230 dokáže vyhodnotit podíl a množství svalové a tukové tkáně + vody v jednotlivých částech těla (paže, nohy, břicho zvlášť), dále proporční vyváženost postavy, viscerální (útrobní) tuk, mineralizaci kostí, růstový graf (u dětí), retenci vody a s tím spojené otoky atd. Toto vyšetření Vám umožní pravidelně kontrolovat průběh Vašeho snažení. 

NOVINKY

17.2
2023

VOLNÁ MÍSTA V LEKCÍCH CVIČENÍ OD ÚNORA 2023

Milí klienti, zbývá ještě pár volných míst ve skupinových zdravotních cvičeních v pondělí od 9:00h (2místa), v úterý od 16:30h (2místa), od 17:30h (3místa), od 18:30h (3místa), ve čtvrtek od 16:30h (3místa), od 17:30h (2místa) a od 19:30h (1místo). Ostatní lekce jsou již plně obsazeny. V případě zájmu o cvičení volejte na tel.: 777884665.

Další info
5.9
2022

MOŽNOST ZAKOUPENí LANA SM SYSTEM

PRÁVĚ JSME NASKLADNILI LANA NA CVIČENÍ SM SYSTEM K PRODEJI ZA 600Kč. V PŘÍPADĚ ZÁJMU VOLEJTE NA TEL: 777884665

Další info

Archiv novinek

KONTAKTUJTE NÁS

Odeslat