logo

Úvodní stránkaSlužbyOsobní trenér fitness Pardubice

OSOBNÍ TRENÉR FITNESS

Posilování ve fitness centru se stává velmi oblíbenou pohybovou aktivitou a stále více přibývá návštěvníků, z nichž již jen malá část usiluje o nárůst svalové hmoty a síly. Většina z nich má cíle zdravotní, kondiční a samozřejmě „estetické“, ve smyslu redukce podkožního tuku, nárůstu podílu aktivní tělesné hmoty a „tvarování“ těla. Takový způsob cvičení ve fitness centru má oproti klasickému silovému tréninku řadu odlišností. Hlavním cílem posilování ve fitness centrech je navození a udržení svalové rovnováhy, zatímco klasický silový trénink bez dostatečné kompenzace tuto rovnováhu spíše narušuje. Na následujích fotografiích je uveden typický příklad z praxe. Na fotografii vlevo dochází při nesprávném provedení cviku na triceps k předsunutému držení ramen a přetěžování páteře v důsledku použití nadměrné zátěže a nesprávné techniky cvičení. Na fotografii vpravo je zobrazeno provedení cviku s důrazem na správné držení těla a izolované procvičení tricepsu s využitím kladky jednoruč.

  

 

V kontextu našeho pojetí FYZIOFITNESS se jedná o vzájemné propojení diagnostických a terapeutických postupů využívaných ve fyzioterapii společně s posilováním ve fitness centru prováděném na posilovacích trenažérech a s činkami. Obecným cílem tohoto zdravotně orientovaného posilování je zlepšení držení těla a úprava svalových dysbalancí, které bývají jednou z nejčastějších příčin bolestí zad. Toto cvičení je vhodné nejen pro „zdravé“ jedince s nekulturistickými cíli, kteří chtějí zlepšit svou fyzickou kondici a „tvarovat“ tělo, ale také pro jedince s funkčními poruchami pohybového aparátu, kteří chtějí zlepšit svůj celkový zdravotní stav. Většina zdravotních obtíží není kontraindikací posilovacího tréninku, musí však být dodrženy určité zásady v souladu s individuálními potřebami daného klienta.

 


Je třeba mít na paměti, že investujete peníze do svého zdraví, proto pečlivě vybírejte osobního trenéra, kterému svěříte svoji tělesnou schránku. V případě, že se rozhodnete využít služeb osobního trenéra, určitě se zeptejte, jaká osvědčení či diplomy pro svou práci získal a zda se dále vzdělává. Zeptejte se ostatních klientů, jak jsou spokojeni s jeho prací i vystupováním a než se pro nějakého trenéra rozhodnete, sledujte ho při práci, jak se chová a jak trénuje.


VSTUPNÍ KONZULTACE U OSOBNÍHO TRENÉRA FITNESS

Konzultace je určena pro vzájemné seznámení s klientem/klientkou. Společně se nezávazně pobavíme o Vaší představě cvičení a cíli, kterého byste rádi dosáhli a pokud se definitivně rozhodnete pro naše služby, doporučíme Vám vhodný cvičební program, prostřednictvím kterého vysněného cíle společně dosáhneme :o) Vstupní konzultace je poskytována ZDARMA. 

ANALÝZA POHYBOVÉHO APARÁTU + ANALÝZA TĚLESNÉHO SLOŽENÍ

Tato služba je vhodná jak pro začínající cvičence, tak pro ty, kteří již cvičí delší dobu. U začátečníků v rámci vyšetření zjistíme stav pohybového aparátu, svaly zkrácené či oslabené a na základě výsledků vyšetření doporučíme vhodné cviky, kterými lze tento stav napravit, popřípadě sestavíme tréninkový plán "na míru", který bude z tohoto vyšetření vycházet. Dále je možné provést analýzu tělesného složení přístrojem IN BODY 230 a zjistit tak např. množství svalové hmoty, tuku, vody, mineralizaci kostí, nitrobřišní tuk atd. Tato vyšetření mohou odhalit časté tréninkové či stravovací chyby → na základě výsledků vyšetření Vám doporučíme vhodné cviky či změnu stravování tak, aby byly efektivní a zdravé.

JEDNORÁZOVÁ LEKCE

Náplň této lekce určuje klient sám, může být zaměřena na správné provedení strečinku, praktickou ukázku posilování vybrané svalové partie, poradenství v oblasti doplňků stravy nebo lze různě kombinovat. Dále je vhodná pro kontrolu správnosti provedení cviků, popřípadě rozšíření cvičební jednotky.

 „REFRESH" LEKCE

Tato jednorázová lekce (45min) je určena pro stávající klienty, kteří se mnou absolvovali některý z cvičebních programů a chtějí provést kontrolu správnosti provedení cviků, které byly součástí cvičebního plánu.

 ANALÝZA TĚLESNÉHO SLOŽENÍ PŘÍSTROJEM IN BODY 230

Vyšetření tělesného složení je vhodné pro začínající i pokročilé cvičence. Přístroj IN BODY 230 dokáže vyhodnotit podíl a množství svalové a tukové tkáně + vody v jednotlivých částech těla (paže, nohy, břicho zvlášť), dále proporční vyváženost postavy, viscerální (útrobní) tuk, mineralizaci kostí, růstový graf (u dětí), retenci vody a s tím spojené otoky atd. Toto vyšetření Vám umožní pravidelně kontrolovat průběh Vašeho snažení. 

NOVINKY

1.9
2021

NOVÝ ROČNÍK SKUPINOVÝCH LEKCÍ

VÁŽENÍ KLIENTI, OD ZÁŘÍ ZAČÍNÁ NOVÝ ROČNÍK SKUPINOVÝCH LEKCÍ. V PŘÍPADĚ ZÁJMU NÁS, PROSÍM, KONTAKTUJTE.

Další info
14.4
2021

OD 19. DUBNA 2021 MÁME OTEVŘENO

Milí klienti, s potěšením vám oznamujeme, že od pondělí 19. dubna 2021 opět zahajujeme svoji činnost, tentokráte již jako nestátní zdravotnické zařízení (NZZ) v oboru fyzioterapie. Těšíme se na setkání s vámi.

Další info

Archiv novinek

KONTAKTUJTE NÁS

Odeslat